SIP Nedir?

SIP (Oturum Başlatma Protokolu); video, ses, anlık mesajlaşma, çevrim içi oyunlar ve görsel gerçeklik gibi, çoklu kitle iletişim araçları içeren, interaktif bir kullanıcı oturumu başlatmak, değiştirmek ve son vermek için kullanılan bir uygulama-kurulum protokolüdür. Başka bir deyişle, internet üzerinden bilgi dosyaları göndermek ve almak için kullanılan bir el sıkışma sistemidir. SIP, SIP bazlı servis sağlayıcılar arasında daha fazla içsel işlevsellik sağlayan bir açık standarttır.

SIP bazlı VoIP adaptörleri mevcut telefonunuzu ek bir donanım ile, genellikle bir router, telefon adaptörü veya IP telefonu vasıtasıyla internete bağlar. Bu hizmeti veren bir servis sağlayıcıya abone olmak gerekir.

USRobotics ürünleri SIP bazlı VoIP ile nasıl çalışır?

USRobotics servis sağlayıcılara, mevcut VoIP ağında kullanmak üzere kablosuz VoIP routerlar sunar. Aboneler, LAN, WAN , telefon kulaklık ve telefon hattı portları ile ses ve bilgi trafiğine güç sağlamak için geniş bantlı bağlantılarının avantajını kullanabilirler. Kullanıcılar internet bağlantılarını kablosuz paylaşabilirler, ağlarını üst düzey entegre güvenlik duvarı ile koruyabilirler ve bir VoIP servis sağlayıcısına kayıtlı iken sesli görüşmeler kabul edebilirler. USRobotics, servis sağlayıcılara kullanıcının evinde veya küçük çaplı ev ofislerde kullanması için güvenilir, yüklemesi ve kullanımı kolay, güvenli VoIP router sağlar.

Acil durum çağrıları ;