Üç veya daha fazla bilgisayarı bağlamak

Üç veya daha fazla bilgisayarı bağlamak için çapraz Ethernet kablosu kullanmak gerekir. Sinyalleri birbirine aktarabilecek şekilde bir cihaza Ethernet kablolarını bağlamak gerekmektedir. Bunu sağlayabilecek birkaç cihaz vardır: hub, switch veya router.

 Hub nedir ?
Hub, aldığı sinyalleri tekrar eden basit bir cihazdır. Hangi bilgisayarların kendisine bağlı olduğunu "bilmez" ve kaynak veya hedef bilgisayara ait bir network işletimi gerçekleştirmez. Hublar networke daha fazla bilgisayar eklemeye olanak tanıyan ucuz cihazlardır.

Bununla birlikte, bilgisayarların sayısını arttırdıkça, gereksiz network trafiğini de arrtırmış olursunuz. Bir networke hub ile bağlanmak çok güvenli olmaz çünkü networke bağlı herhangi bir bilgisayar yayınlanan mesajları "dinleyebilecek" şekilde konfigüre edilebilir. Hub otomatik olarak internet bağlantısını paylaşmaya izin vermese bile, yüksek hızda bağlantılı bir bilgisayarda, İnternet bağlantısı paylaşımı yazılımı çalıştırıldığında bu mümkün olabilir. Bir hub yerine bir switch ile networke bağlanmak daha iyi bir tercih olacaktır, zaten switchler gittikçe daha uygun fiyatlı hale gelmektedir. I

Switch nedir ?

Faydalı terimler (Linkler yeni bir pencerde açılacaklardır.)

hub

Hepsi birlikte nasıl çalışıyor gör:

USRobotics Çözümleri

Network Konfigürasyon Sihirbazı