Bilgisayarları  Ethernet kablosu ile nasıl bağlarım ?

Bu bölüm kablolu bir network için temel gereksinimleri açıklamaktadır. Bundan sonra kablosuz networkü açıklayacağız.

Yalnız iki bilgisayarı bağlamak

Eğer yalnız iki bilgisyarı bağlamak istiyorsanız tek ihtiyacınız her bilgisiayarın bir arayüze sahip olması ve bir doğrudan kablo. Düz  kablo, her iki ucundan doğrudan geçen bir çift tele sahiptir. (Genellikle, Ethernet kablosu "çapraz çift" ya da çapraz kablo olarak adlandırılır. Bu da, iki uç arası bir yerde tellerden ikisinin çapraz olduğu anlamına gelir.)

Kablonun her iki ucundan birini her iki bilgisayardan birine bağlayarak basit bir network elde edebilirsiniz! Düzgün bir konfigürasyon için işletim sistemi talimatlarına uymanız gerekir. Dosyaları, yazıcıyı ve İnternet Bağlantısı Paylaşımı varsa, İnternet bağlantısını da paylaşabilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) bir bilgisayarın internete bağlanırken bir networkdeki bir başka bilgisayarın da ilk bilgisayar üzerinden İnternete bağlanmasını sağlar. Windows 98SE ya da üstü  IC'yi desteklemektedir. İşletim sisteminizin dökümantasyonuna başvurarak ICS konfigürasyonu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın işletim sisteminde mevcut değilse, USRobotics'in  links to shareware tıklayarak bilgisayarınızda ICS 'yi kurabilirisiniz. ICS'nin en önemli dezavantajı, "ana" bilgisyarın büyük İnternet trafiğinde darboğaz olmasıdır. Yani eğer ana bilgisayar kullanılabilir değilse networke hiçbir bilgisayar İnternete bağlanamayacaktır. Bir de performans sorunu yaşanabilir (ana bilgisayarda veya yerel networkde ) ki bu da paylaşım için ne kadar veri ileyeceğine bağlıdır.

3 veya daha fazla bilgisayarı nasıl bağlarım ?

Faydalı terimler (Linkler yeni bir pencerde açılacaklardır.)

düz kablo
çapraz çift (çapraz kablo)
ICS

İlgili Ürünler :

10/100 Mbps PCI Network Card
Gigabit Ethernet PCI Card
Gigabit Ethernet PC Card
Gigabit Server NIC

Hepsi birlikte nasıl çalışıyor gör:

USRobotics Çözümleri

Network Konfigürasyon Sihirbazı